Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eπιμέρους σχόλια από το "ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 1 Ιανουαρίου 2009.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Υπάρχει μια ιδιαιτερότητα εδώ μέσα είμαστε πολλοί εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι και αντιλαμβανόμαστε τα ίδια γραφόμενα με διαφορετικό ματι.Πολύ εύκολα γράφοντας μπορεί να θέλω να πω και να εννοήσω κάτι και κάποιος που θα το διαβάσει να εννοήσει ακόμη και κάτι εντελώς αντίθετο.Πχ εγώ που δεν τραβάω κανα ζόρι με την ελληνικότητα μου(απλά την διερευνώ) μπήκα στο πειρασμό να θιχτω απ το ύφος των ιστοριών ενώ το κίνητρο συγγραφής τους είναι εντελώς αντίθετο
     
    Last edited: 6 Ιανουαρίου 2009
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Οπότε πριν γράψουμε κάτι θα πρέπει να σκεφτούμε μήπως θίξει κάποιους, και έτσι να αυτολογοκριθούμε?

    Δεν νομίζω..

    "Σε όποιους αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε"
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Εμένα που μ' αρεσει να εκμαυλίζω ελληνοπούλες, θα μου την πέσετε;
     
    Last edited: 6 Ιανουαρίου 2009
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Τι τραβάνε οι κακομοιροι οι αλβανοι..... χτιστες, βρυσες, μετακομισεις, ανδρες, γυναικες ποιον να πρωτοικανοποιησουν...






    Λευτεριά στον φραν..
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Aν θα στην πεσουμε λεει...????
    Εσυ διαφθειρεις ρε α-καθαρμα τα κοριτσια μας....??? 
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Kαι όπως ειπώθηκε σα σχόλιο στην τηλεόραση και μου το μετέφερε το αγαπητό γειτονοπούλι..

    Η Βροχοπούλου είναι η μόνη ελληνίδα που κατάφερε να διώξει αλβανό απ΄την Ελλάδα!!!   
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ


    Μακριά από μας!Αλλά έχοντας την γνώση ότι αυτό συμβαίνει μπορούμε να δούμε με λίγη περισσότερη κατανόηση τον εαυτό μας κατ αρχάς και στη συνέχεια τους άλλους.Μπορούμε να είμαστε λιγότερο επιθετικοί να αποφεύγουμε να κάνουμε κάτι που δεν θα μας άρεσε να μας κάνουν.Θα βοηθούσε και στο να είμαστε και λιγότερο εύθικτοι να μην αντιλαμβανόμαστε το οτιδήποτε σαν προσωπική προσβολή.

    Σίγουρα δεν θα μπορέσουμε αλλά ... να μην τους "μισήσουμε" κιόλας!
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Εγώ μίλησα για τις ιστορίες που γράφουν κάποιοι κατά καιρούς..
     
  9. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Dats Εχεις τετοια ιστορια;
    Μπορω να εχω το link;


    Προταση: Στην επομενη ιστορια, για να αποφυγεις τη σκοπελο, βαλε Σουηδους να εξευτελιζουν Δανους
    Δε φαινεται και τοσο καυλωτικο ε;
    Εχει απαντησει ηδη η female γιατι.


     
     
  10. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Nα σταματησεις εσυ.....αντε μπραβο.....
    παγκοσμια ''ανακατοστρα''...!!!! 
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Πάντως εγώ με αυτολογοκρίνω-στη προσπάθεια μου να σέβομαι τους γύρω μου και να μην θίγω με τα λεγόμενα μου.

    Τον τρόπο να εκφράζομαι έτσι ώστε να γίνομαι κατανοητός μάλλον δεν έχω βρει ακόμη:scratchhead:
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Θεωρώ υπερβολή το θέμα του δημιουργήθηκε εδώ.Αν τίθεται θέμα "υποχρεώσεων και αξιών" του έλληνα,είναι πρώτιστα να γνωρίζει όσο γίνεται και να ερευνεί όσο μπορεί την πραγματική ιστορία του ,τη γεωγραφία της χώρας του ,τη λαογραφία του και τις εστίες πολιτισμού του και έπειτα να ξέρει τη γλώσσα του(όσο καλύτερα μπορεί και γίνεται) .. Πολλές φορές έχω ακούσει την ατάκα "πάω σε ελληνάδικα και μερακλώνω με ελληνικά γιατί είμαι έλληνας" το οποίο το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο.Πολλές φορές ,πάλι,σε διάφορους "ελληναράδες"(και δεν έχω κάποιο μέλος του φόρουμ στο μυαλό μου) έχω απευθύνει απλές ερωτήσεις γεωγραφίας και ιστορίας και έχω εισπράξει σαν απάντηση"τι μας το παίζεις τώρα".Δυστυχώς η πατριδολατρεία στη χώρα μας στην πλειοψηφία είναι στείρα και χωρίς υποδομή και στεγανά γνώσης και συνήθως παπαγαλίζουν ότι υπήρξαν αρχαίοι έλληνες,χωρίς να γνωρίζουν στην ουσία τι είναι αυτοί.

    Εν τέλει.Αγαπάω τη χώρα μου ,μου αρέσει που είμαι έλληνας(το οποίο είναι και θέμα τύχης γιατί θα μπορούσα να είμαι τσέχος πχ από τσέχους γονείς κοκ) και προτιμώ να εκδηλώνω αλλιώς την αγάπη μου(συντηρώντας πχ όσο μπορώ κάποια εθιμοτυπία )παρά να κάθομαι να υπερπροβάλλομαι σαν wow-έξω καρδιά-φιλότιμος-γλετζές-γαμάω-πατεντάρης-χυμάδης-ανένταχτος κανόνων έλληνας και να θεωρώ ξενέρωτο τον υπόλοιπο πλανήτη και κυρίως την Ευρώπη ,όπως κάνει η πλειοψηφία επειδή έχουμε μπουζούκια,κοκορέτσι και παραλίες.. Πιστεύω πως όταν σέβεσαι τον τόπο σου(και η ιστορία του DATS δε δείχνει ασέβεια-άλλα γύρω μας δείχνουν) σέβεσαι και τους υπόλοιπους τόπους.Και αυτό μας λείπει.Να ρίξουμε λίγο το στείρο τουπέ του έλληνα,μια πιο γενική μόρφωση και ο σεβασμός προς τους υπόλοιπους λαούς -συμπεριλαμβάνω και τους τουρίστες που δίκαια μας έχουν διαβάλει πολλές φορές για τη συμπεριφορά μας και την εκμετάλλευση προς αυτούς και δίκαια(το τι ίσως γίνεται και στη χώρα τους δε μ'αφορά-και σίγουρα δε γίνεται το χάλι που υπήρχε ειδικά παλιότερα,αλλά πάλι υπάρχει εδώ,κοιτάζω πρώτα το σπίτι μου)..

    Βαρέθηκα τον έλληνα-γαμάω και προτιμώ τον άνθρωπο-έλληνα..

    Εν τέλει,για να συνδέσω πάλι το κείμενο μου με το θέμα:αλλού είναι τα προβλήματα και όχι στην ιστορία του DATS