Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eurovision 2007 ??

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Sadness, στις 27 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Sadness

    Sadness New Member

    Σε λίγες μέρες θα δούμε ποίο από τα 3 χάλια τραγούδια θα πάει στον διαγωνισμό Ευροβiσιόν...

    Ποία είναι η γνώμη σας για τα τραγούδια ?

    Άποψη μου είναι ότι και τα 3 τραγούδια είναι ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ ο λόγος ?? Μην βγούμε πάλι στην κορυφή και δώσουμε ξάνα τα ίδια χρήματα... (Γιατί είναι αρκέτα δις...)

    Θα κράξω τα τραγούδια....

    Νο1 Sarbel: "Yassu Maria" Ωραίος τραγουδιστής με φοβερη παρουσία πάνω στην σκηνή... Άλλα ένα τέτοιο τραγούδι πέφτει στα μάτια μου λίγο για γέλια θα προτιμούσα να πάει η Αντιγονή και να πει το τραγούδι "Σε έπιασα στο πάρτυ με την φιλή μου, και θέλω όλους τους φίλους σου για πάρτυ μου."

    Αφου χερετίσαμε την Μαρια πάμε στον επόμενο.

    Νο2 Δάντης: "No Madonna" ο κύριος Δάντης μπερδευτικέ και νομίζει το τραγούδι θα κατέβει σε αποκριάτικο μπαλταφάν... Έγραψες ένα φοβερό τραγούδι για την Παπαρίζου και νομίζει ότι θα πάει το ίδιο καλά? Δεν μπορώ να τον καταλάβω τον Δάντη...

    Νο3 Τάμτα: "With love" Ας πάμε λίγα χρόνια πίσω και συγκεκριμένα 2003... Με το τραγούδι της Μαντώ "Never let you go"... Δεν αρκεί μόνο η εμφανίση


    Η eurovision θέλει τραγούδια ΕΝΤΟΝΑ, τραγούδια που να τα ακούει ο κόσμος και να χωρεύει... Στην Ελλάδα είμαστε, που πάμε με τις μπαλάντες και τα κλαψιάρικα τραγούδια ? Που πάμε με τις χερετισμένες Μάριες και τις αρνητικές Μαντόνες ? Αν κάνετε μια αναδρομή στις καλές θέσεις που έχουμε πάρει στον συγκεκριμενό διαγωνισμό είναι

    2001 (θέση 3η) - Die for you... Παίζει μπουζούκι με απιστεύτη παρουσία τις Παπαρίζου
    2004 (θέση 3η) - Shake it... Τραγούδι που θα μπορούσες να το χωρέψεις σε ένα Club στο εξωτερικό
    2005 (θέση 1η) - My Number One... Τραγούδι με ρυθμό, γνώμες διχασμένες για την λύρα που βγάζει (Πόντιος ή Κρητικός?) παρούσια στην σκηνή Φ Ο Β Ε Ρ Η και φωνή Φ Ω Ν Α Ρ Α


    2007 ?? Καίρος για επιστροφή στην επόχη S.A.G.A.P.O

    Αν έχω κάποιο λάθος συγνώμη προκαταβολικά - άλλα έμαθα αυτό που νιώθω να το λέω
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Να και μια παρανοϊκή άποψη.
    Σκέφτομαι πως πλέον ο δρόμος που άνοιξαν πέρυσι τα “τέρατα” στην Eurovision θα μπορούσε να μας δώσει φέτος μια σίγουρη νίκη. Θα μπορούσαμε να στείλουμε τους Rotting Christ. Το πλέον αναγνωρισμένο στο εξωτερικό ελληνικό συγκρότημα. Πολλές ψήφοι κοινός σε χώρες που δεν θα το φανταζόμασταν καν με Βίσση, Ρουβά κτλ κτλ. Αλλά τι να το κάνεις......
     
  3. kwstas78

    kwstas78 New Member

    Σε μιά αμφιβόλου ποιότητας διοργάνωση, ανάλογα θα είναι και τα τραγούδια που συμμετέχουν...
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Να μετάσχουμε με το συγκρότημα "Αδελφοί Παπάρα". Χωρίς τραγούδι.
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2008
  5. Sadness

    Sadness New Member

    Για την ποιότητα των τραγουδιών αναφέρομαι... Τους Rotting Christ δεν τους γνωρίζω γιατί δεν είναι λογικά η μουσική που μ'αρέσει...Αλλά και από τις βαθμολογίες βλέπεις οτί υπάρχουν κλίκες... Ξέρεις έχουμε ένα δεκάρι ΣΙΓΟΥΡΟ από την Κύπρο (και εμείς το ίδιο)... Και ακόμα δεν άρχισε καν η διοργάνωση  
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Οι ανωτέρω "Αδελφοί Παπάρα" είναι δημοφιλέστατοι και στο Ουζμπεκιστάν, όπου παραλίγο να φθάσει ο Μεγαλέξανδρος.
     
  7. Sadness

    Sadness New Member

    Από τους Άγγλους θα έχουμε και άλλο δεκάρι.. Τους αρέσουν κάτι τέτοια τρελλά... (Μπορεί και από Ολλανδία αν και πρέπει να έχουνε σκάσει 10-20 τσιγάρα για να τους δουν με άλλο μάτι)    
     
  8. kwstas78

    kwstas78 New Member

    Ελπίζουμε δηλαδή από την Κύπρο και από τους πιωμένους. Ωραία!
     
  9. Sadness

    Sadness New Member

    Απάντηση: Re: Eurovision 2007 ??

    Από Κύπρο είναι σίγουρο το δεκάρι... Φαντάσου και την Έφη Θώδη να στέλναμε με Αγγλικά λόγια και υπότιτλους από κάτω για το τι λέει το τραγούδι πάλι δέκα θα έιχαμε....
     
  10. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Από τα 3 προτιμώ περισσότερο κατάλληλο για Eurovision το τραγούδι του Δάντη.

    Ένα με ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ομως και πιστεύω ότι θα είναι μέσα στις πρώτες 3 θέσεις: το τραγούδι της Κύπρου με Ευρυδίκη. Ίσως επειδή ακούω electrogoth-ebm- και είναι χαρακτηριστικό δείγμα της electro γερμανικής σκηνής, γι αυτό να μου άρεσε.
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor


    thumbs up!!!
     
  12. female

    female Contributor



    Ψηφίζω Βραγχιόπη με background vocals Ιχθυοκλή και χλαμύδα μίνι, με φόντο τη λαχαναγορά. Real Life.