Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H απουσία είναι αισθητή και απώλεια μεγάλη.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 12 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Διαπίστωσα τελευταία την παρατεταμένη η και την μόνιμη απουσία Φ/ φίλων μελών του forum.
    Σίγουρα την έχετε διαπιστώσει και Σ/σεις.

    Μου λείπουν MastrerJp, DeSade Dolmance (που είσαι κάθαρμα...με απατάς?), Phaedra, Striker, Mavrobasilis (ναι, ακόμα συ, ο άσπονδος φίλος μου), carissa[L_T], gh_kai_ydwr, llazouli, LordDragonal, LordRob, MasteR_PieR, moondance, seirhna, slave0, TheWildOne, Tor, Δίας, Χάινριχ_φον_Κλάιστ ( και όμως ναι, μου λείπεις!!)...
    ….και τόσους άλλους που επίσης λείπουν και δεν ανέφερα Sorry γι αυτό!

    Έγινε το forum φτωχότερο χωρίς αυτούς.
    Ποιοι να είναι οι λόγοι που απέχουν?
    Φταιμε άραγε εμείς οι υπόλοιποι που μείναμε?
    Βαρέθηκαν?
    Μήπως τα είπαν όλα όσα είχαν να πουν και δεν έχουν κάτι να προσθέσουν?

    Για όποιους λόγους δεν συμμετέχουν η έλλειψη τους είναι εμφανέστατη μια που η παρουσία τους με τον λόγο τους έδινε ποιότητα και νόημα στην ύπαρξη αυτού του forum.


    Η απουσία σας σβήνει τα μικρά και σημαντικά πάθη κι αυξάνει τα μεγάλα,
    όπως ο άνεμος σβήνει το κερί και θεριεύει την φωτιά.
    Αλίμονο σε Μ/μας τους ζωντανούς


    Σ/σας αναζητώ....
    και
    Μου λείπετε...
     
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2006
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Rekviem...

    SM_Art Lady ωραία τα λέτε, αλλά πείτε καμμία καλή κουβέντα γι αυτούς που μένουν γιατί τώρα τελευταία ούτε κι εγώ αισθάνομαι πολύ καλά...      

    Και μία προσωπική παράκληση, επειδή πολλοί απ όσους αναφέρετε είναι φίλοι μου, αν έχετε την καλωσύνη να χαλαρώσετε λίγο τον πένθιμο τίτλο του νήματος, άλλο να μας λείπουν, κατά πάσα πιθανότητα επειδή έχουν δουλειές αυτή την εποχή και άλλο να τους ταιριάζει η λέξη ρέκβιεμ.
     
    Last edited by a moderator: 12 Σεπτεμβρίου 2006
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Rekviem...

    To "Rekviem" μια που επεσε βαρυ απεσυρθει tender lilly!
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Το σβήνω κι εγώ τότε Κυρία SM_Art Lady και ευχαριστώ πολύ  
     
  5. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Πράγματι η απουσία πολλών μελών που είχαν πρωτοστατήσει στη δημιουργία της κοινότητας πρέπει να μας βάλει όλους σε προβληματισμό. Μήπως πρέπει όλοι να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να δούμε που πηγαίνει η κοινότητα; Πρέπει που και που να παίρνουμε στίγμα και αν έχουμε λοξοδρομήσει να διορθώνουμε πορεία. Το thread ''περί γάμων.. ' και η τροπή που πήρε είναι ένα δείγμα. Εύχομαι το καλύτερο.
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    i am looking in this forum almost everyday, but i dont have time to post or to write something usefull, i am travelling ..
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ο κόσμος έχει και δουλειές και οικογένειες Eva
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Konstantine μου το ξερω και συμφωνω... Απλα ειπα οτι λειπουν.
    Ας ειναι καλα ολοι τους οτι και να κανουν.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ποιος είπε ότι δεν μπαίνουν ;   Οι μισοί μπαίνουν αλλά δε γράφουν , οι άλλοι μισοί έχουν δουλειές . Υπομονή...