Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Is sexting cheating?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος garfield83, στις 5 Μαϊου 2018.

  1. -Volt-

    -Volt- Contributor

    πρέπει να αποφασίσεις τι απ' τα δύο ισχύει
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Γιατί; τι λογο έχουν να δώσουν στην κοινωνία πχ οι πολυάμορους; την συνθήκη της σχεσης την κανονίζει το ζευγάρι κι όχι ο περιγυρος η κοινωνια. Απο το 60 τα έλεγε αυτά ο γιώργος τζαβέλας, βλεπε αντωνάκης που πήρε το καπελάκι του κι έφυγε, ακόμα τα ίδια θα λέμε; δεν κάνει!!!!  
     
  3. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Είναι το sexting cheating... το κάθε ζευγάρι θα είναι καλό να το συζητήσει αυτό (και καλό βδσμ σας εύχομαι όσο πιό βαθιά μπείτε στο θέμα)
    Επόμενο level το αν είναι οι φαντασιώσεις cheating, και το εάν ο αυνανισμός χωρίς τον/την σύντροφο σου ειναι cheating.
    Τι λένε τα αρχαία κείμενα?
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Την κλασσική εποχή ήταν μεγαλύτερη φασαρία και σαφέστερα πιο πολυέξοδο να χαράξεις την πλάκα και να τη στείλεις στον ερωτικό παρτενέρ από το να πας να βγάλεις τα μάτια σου μαζί του/της.

    Σκέφτεσαι το Μωυσή να κατέβαινε με νομοσχέδιο από το όρος Σινά; Φορτηγά θα χρειαζόταν για να κουβαλήσει τις πλάκες!
     
  5. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Εννοω οτι δεν πρεπει να την αφορα αλλα μολαταυτα την αφορα..Εχεις δικιο δεν το προσδιορισα σωστα..
     
  6. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Δεν δινεις λογο την παρνει μονη της.Και οκ μην το βαζεις θεωρητικα εδω ζουμε ολοι μας.Οσο ανοιχτη και αν ειναι μια κοινωνια (ακομα και εξωτερικο)παντα η ενασχοληση της με τους αλλους ειναι το φετιχ της.
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Πππφφφφφφφ!!!!!! Οταν ερωτηθεί τότε της δίνεται βήμα και λόγος. Το θέμα είναι αν εσύ έχεις ανάγκη την έγκρισή της ή στ αρχίδια σου όλα και τα προσωπικά σου διάγονται με δικούς σου κανόνες και αρχές.
     
  8. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Προφανως και στα @@ μου απλα κουβεντα να γινετε..brainstorming που λενε και στα χωρια...
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Το 2013 βρισκόμασταν στο ίδιο μπαρ και στην ίδια παρέα, εγώ, η πρώην γυναίκα μου που τότε δεν ήταν πρώην, η κοπέλα μου που έμενε μαζί μας κι ο φίλος της πρώην μου. Δεν ενημερώσαμε κανέναν και ούτε κρυφτήκαμε από κανέναν. Ούτε απαλλαγές είχα στα χρέη μου, ούτε αυξήθηκαν. Δε μπορεί να σε αγγίξει κανένας που δεν έχει αποκτήσει ήδη μεταξενοπουλικές διαστάσεις μέσα σου.
     
  10. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Μήπως; λέω μήπως θα θέλαμε και τ αρχίδια μας ολόκληρα και την αποδοχή του κόσμου; Που ωφελούν ατέρμονες συζητήσεις;
     
  11. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Προσπαθουμε με τα αρχιδια μας να αλλαξουμε την νοοτροπια του κοσμου..Ειμαστε λιγοι για αρχη για να μπορεσουμε να κανουμε..Ειναι ομως μια καλη αρχη...
     
  12. Αν είναι κάτι ανούσιο γιατί μπαίνεις στην διαδικασία να το κάνεις;
    Είσαι αργοσχολος και περνάς την ώρα σου σε έναν κόσμο "ψεύτικο" αντί να κάνεις κάτι πιο εποικοδομητικο;
    Δύσκολο μου φαίνεται (αν και πλέον όλα τα περιμένω από τους ανθρώπους).
    Επομένως κάτι αποκομίζεις, και αυτό το κάτι διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.

    Τώρα για το αν είναι cheating ή όχι, δεν μπορώ να απαντήσω. Δεν έχω μπει στην διαδικασία αυτή καθώς άπαξ και με καλύπτει ο σύντροφος μου το sex(ting) το κάνω μαζί του. Αν δεν με κάλυπτε δεν θα ήμουν μαζί του.