Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Is sexting cheating?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος garfield83, στις 5 Μαϊου 2018.

  1. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Παρεμβατικό σε βρίσκω!  
     
  2. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Γιατι δλδ δεν μπορει να σε καλυπτει και καποιος αλλος δλδ?Να υποθεσω ενα ζευγαρι παπουτσια εχεις μονο?μιας και το πρωτο που πηρες σε καλυψε..Αλλιως δεν θα το επαιρνες.
     
  3. Δεν μιλάμε όμως για ένα ζευγάρι άψυχα αντικείμενα εν προκειμένω (άποψη μου είναι ότι η πλειοψηφία των ανθρώπων είναι υλιστες οπότε σαφώς ένα ζευγάρι δεν θα ήταν ποτέ αρκετό) αλλά για έναν άνθρωπο. Παρακαλώ όπως χρησιμοποιηθεί ένα (παρ)όμοιο μέτρο σύγκρισης /παράδειγμα ειδάλλως θεωρώ ακαιρη την παρατήρηση αυτη. Ας μην τα ισοπεδωσουμε όλα.

    Και εν πάση περιπτώσει αν λοιπόν πιστεύεις στην πολυγαμια και την πολυσυντροφικοτητα, μόνος σου απαντάς στο ερώτημα που έθεσες.
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Βρε καλό μου, αν υποθέσουμε ότι έχεις σύντροφο, προφανώς είσαι εκεί γιατί σού καλύπτει κάποιες ανάγκες. Αν δεν σού τις καλύπτει, τότε γιατί τον λές σύντροφο, κι όχι συγκάτοικο, ή fuck buddy ή κάτι άλλο?
    Τίποτα δεν τυχαίνει έτσι απλά. Βρίσκει κενό, χώρο και μπαίνει.
    Αν δεν υπάρχει αυτό δεν ''τυχαίνει''.
    Η άρνηση στο ότι κάτι δεν πάει καλά, είναι γνωστή, είναι μηχανισμός άμυνας.
    Ένα στυλάκι ''δεν βαριέσαι, δεν έγινε και τίποτα''.
    Και φυσικά, όντως δεν έγινε τίποτα, αν δεν δίνεις αξία στην όποια σχέση.
    Αυτό όμως είναι μία αυτο-επιβεβαίωση για να απεμπολήσουμε την δική μας ενοχή.
    Δεν είμαι υπέρ των ενοχών, το κάθε άλλο.
    Είμαι όμως υπέρ της ενημερότητας, ας ξέρουμε τι κάνουμε και γιατί το κάνουμε.
    Το εύκολο είναι να βαυκαλιζόμαστε ότι δεν τρέχει τίποτα, ότι είναι ένα απλό καυλάντισμα.
    Δεν είναι όμως ποτέ έτσι.
    Αν είναι ανούσιο, γιατί να το κάνει κάποιος?
    Εκτός αν αρέσκεται στις ανουσιότητες, οπότε δεν ξέρω γιατί να συζητάμε.
    Ο ''πειρασμός'' δεν λειτουργεί σε όλους τους ανθρώπους με τον ίδιο τρόπο.
    Εγώ πχ, και χίλια μπέργκερ να κοιτάξω, μηδέν εις το πηλίκον.
    Αφού δεν τρώω κρέας.
    Αν δω βέβαια ένα μπέργερ λαχανικών που μου αρέσει, απλά θα το φάω, αν πεινάω, χωρίς καμία τύψη.
    Ο αυτοπεριορισμός δεν χαλάει, αλλά ας αναρωτηθούμε τι νόημα έχει από την μία να αυτοπεριοριζόμαστε και από την άλλη να ''κλέβουμε'' τον εαυτό μας.
    Άμα θέλεις να είσαι ελεύθερος, επιλέγεις μία ελεύθερη σχέση, ή καθόλου σχέση, τόσο απλό!
    Αλλιώς απλά ταλαιπωρείς τον εαυτό σου και τον άλλον, που του πουλάς φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
    Αυτά...
     
  5. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

  6. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you


    Θα σκεφτοσουν τα ιδια εαν στο εκανε αυτο η συντροφος σου;;Κ απ τη στιγμη που δεν σου προσφερει κατι γιατι να αναλωνεσαι αδικως;
     
  7. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Καλα δεν το εθεσε για να παρω απαντηση εγω για να την χρησιμοποιησω για εμενα..Ειναι απλη ερωτηση που βρηκα στο google..Προφανως αλλωστε αν ειχα κατι που θα αποσχολουσε εμενα δεν θα το ρωταγα σε ενα site ή σε ενα φορουμ.Η ζωη ειναι εκει εξω..Αν ηθελα για εμενα ρωταγα τους φιλους μου.
    Και για να σου παω το παραδειγμα σου σε ανθρωπους.Σε καθε σχεση που εισαι ησουν ο καθενας σε καλυπτει διαφορετικα,αλλιως θα ειχες κανει μονο μια σχεση στην ζωη σου και εκτοτε τιποτα.
    Μολαταυτα την καθε σου σχεση την ξεκινας σαν μοναδικη και σαν μονιμη..και δεν χωριζεις σωνει και ντε επειδη βρηκες καποιον αλλον χωριζεις και για αλλα πραγματα.
     
  8. garfield83

    garfield83 Regular Member

    αν δεν το μαθαινα δεν θα με ενοιαζε..Και αν ειχα να επιλεξω αναμεσα στο sexting και στο σεξ θα προτιμουσα να κανει sexting...
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    σου εύχομαι να μη σου τύχει, το ''κάλλιο πέντε'' είναι πολύ πιο ''δέκα'' απ' όσο νομίζεις
     
  10. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Πιστευεις οτι ειναι στο χερι μας πραγματικα τωρα?
     
  11. Το ερώτημα όμως δεν ήταν για το πλήθος των σχέσεων εν γένει αλλά για το κάτι παραπάνω ενώ είσαι σε σχέση.
    Παλι δύο διαφορετικά πράγματα.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    μου έχει συμβεί να είναι, μου έχει συμβεί και να μην είναι. Μόνο προσπαθώντας να είσαι εκεί και προσπαθώντας γενικά θα μάθεις.