Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Nelly΄s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 27 Μαρτίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Nelly:Καλλιτέχνιδα φωτογράφος,που άσκησε την τέχνη της στις αρχές του προηγούμενου αιώνα και στη χώρα μας.Βέβαια οι εποχές ήταν αυστηρές και δύσκολες.Οι συγκεκριμένες φωτγραφίες ήθελαν ειδική άδεια για να βγούν τότε.Η ίδια όμως όταν τις τράβηξε ήδη ήταν πολύ γνωστή και αναγνωρισμένη έτσι δεν δυσκολεύτηκε να πείσει για το καλλιτεχνικό μέρος.
    Σε πολύ λίγο χρονο αυτή μικροκαμωμένη κοπέλα θα επιβληθεί ω καλλίτεχνις φωτογράφος της καλής κοινωνίας της παλιάς Αθήνας . Βενιζέλος Παξινού Παλαμάς Βεάκης και πολλοί άλλοι περνούν απ΄το φωτογραφείο της για να φωτογραφηθούν..

    Εδώ ένα μικρό τμήμα της δουλειάς της.Προσέξτε ιδιαίτερα τις δυο φωτογραφίες που απεικονίζουν το τότε γυμνό,στην Ακρόπολη..
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Βέβαια οι φωτογραφίες δεν είναι αόρατες..Απλά κάτι δεν πήγε καλα.Ακολούθησα τις οδηγίες του Πολλά attachments ανά post

    και χαΐρι δεν είδα.Γιατί?
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Με τη Νικόλσκα (1929) σχεδόν γυμνή στην Ακρόπολη. Φορά μόνο ένα αραχνούφαντο φόρεμα. Αυτή η φωτό έκανε το γύρο του κόσμου και δημοσιεύθηκε εξώφυλο στο Times. Μετά έγινε σκάνδαλο απ'τους ακαδημαϊκούς εκείνης της εποχής. (Αυτή η φωτό πουλιέται στο Μουσείο Μπενάκη. Την έχω δίπλα στο γραφείο μου που γράφω.) Ενημερωμένο σε βρίσκω Incomplete, εγώ σπουδάσει φωτογραφία, ενώ εσύ είσαι ερασιτέσνης μπράβο!!!!
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Το υλικό που προόριζα να βάλω ,ήταν scan-αρισμένες φωτογραφίες από ένα λεύκωμα.Μάλιστα έχω κανονίσει να πάρω περισσότερο υλικό.Όταν θα βρεθεί λύση θα το έχετε και σεις..
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Γυμνό στην Ακρόπολη...
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Γυμνό στην Ακρόπολη
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Γυμνό..
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Nelly's
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Έλληνες..
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Έλληνες.. Nelly's
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Ελληνίδες..
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Nelly΄s

    Ελληνίδες .. Nelly's