Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Noob..γενικά.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Natalia94, στις 23 Μαϊου 2022.

  1. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Γεια σε όλους.

    Γράφτηκα στο φόρουμ καθώς βιώνω την πρώτη μου εμπειρία στον συγκεκριμένο τομέα και ειλικρινά..δε ξέρω τι μου γίνεται (για να το πω απλά). Ειλικρινά ποτέ μου δε μ ενδιέφερε το κομμάτι αυτό (σκέψου τώρα ότι ούτε να το χαρακτηρίσω δε ξέρω μια το λέω «τομέα» μια το λέω «κομμάτι» ). Ποτέ μου δεν έψαξα κάτι, τίποτα.

    Μέχρι που γνώρισα έναν άνθρωπο…μια κοπέλα τελοσπαντων..κυρία..ντομ τελοσπαντων. Η οποία πάντα ήταν ως προς την αλληλεπίδραση μας λίγο πιο «έντονη» αν μπορώ να το πω έτσι και σύντομα αναπτύχθηκε ένα φλερτ και σιγά σιγά μια πρώτη σεξουαλικη επαφή με ιδιαίτερη χημεία και αρκετά «επιθετικό» σεξ αν μπορούμε να το πούμε έτσι.

    Για να μη μακρηγορώ..με πήγε σιγά σιγά εκεί που ήθελε (πέρασαν σχεδόν 2 χρόνια). Με μικρά παιχνίδια επιβολής και σιγά σιγά προστέθηκαν κι αλλα. Φυσικά έγινε και μια συζήτηση καποια στιγμή όπου και μου μίλησε ανοιχτά, μου εξήγησε ότι της αρέσει το bdsm αρκετά και πως βλέπει σε μένα μια γενική υποταγή και με ρώτησε κατά πόσο είμαι οκ να το πάμε ένα βήμα παρακάτω.

    Πλεον η φάση έχει εξελιχθεί αρκετά κ σχετικά πιο γρήγορα απο όσο περίμενα. Και ειλικρινά δυσκολεύομαι να καταλάβω τα όρια μου. Φαίνεται να είμαι δεκτική σχεδόν σε όλα μέχρι στιγμής χωρίς να καταλαβαίνω αν αυτό που μου αρέσει είναι η φάση αυτή καθ αυτή και ο πόνος και η υποταγή η αν είμαι τόσο δεκτική επειδή βλέπω πόσο της αρέσει όλο αυτό. Και αν γενικά ο τρόπος που το χειρίζομαι είναι οκ. Γενικά δε ξέρω τι μου γίνεται (το ξαναπα αυτό)   Η όποια συμβουλή καλοδεχούμενη.
     
  2. moufa

    moufa into pussylicking

    Λάβε την όποια συμβουλή (απο αγνώστους σε ένα φόρουμ) με φειδώ.
    Πέραν αυτού, η ζωή πρέπει να είναι μια "συνετή περιπέτεια". Λίγο αντικρουόμενος όρος, αλλά αυτό που στοχεύει να αναδείξει, ειδικά στα περί ερωτικών (ή/και bdsmικών) είναι ότι εφόσον σου αρέσει και είναι σύμφωνo με τα δικά σου αξιακά πρότυπα, να το δοκιμάζεις. Κι αν δεν σ'αρέσει μετά, να το αλλάζεις.

    simple as that.
     
  3. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member


    Καλώς ήρθατε...

    Κάποιες ενδιαφέρουσες πληροφορίες και απόψεις, σχετικές με τους προβληματισμούς σας, θα βρείτε εδώ:

    Το «θέλω» της σκλάβας
    Τι είναι για εσάς η υποταγή

    όπως, επίσης, και πιο γενικές συζητήσεις επάνω στο θέμα, εδώ:

    To ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ της Κυριαρχίας / υποταγής
    Οι διαφορές μιας/ ενός υποτακτικής/ου από μία/ έναν σκλάβο.
    So, do you want to be a slave? Realities

    Εάν είστε του διαβάσματος, καλό ψάξιμο!
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Καλώς όρισες  

    Η υποταγή που μας λες, αναφέρεται στον σεξουαλικό τομέα;
     
  5. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Ναι η αλήθεια είναι ότι μου έχει πει να ψάχνω κ να διαβάζω με μετρο κ καλύτερα να ρωτάω την ίδια προκειμένου να μη διαβάσω/δω κάτι που μπορεί να είναι ανακριβές κ τρομάξω ουσιαστικά χωρίς λόγο. Αλλά δεν ξέρω τι να πρώτο ρωτήσω είναι η αλήθεια.
     
  6. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Ευχαριστώ!

    Όχι. Υπάρχουν κ φορές που δεν ακολουθεί/προηγείται/μεσολαβεί σεξ καθόλου.
     
  7. moufa

    moufa into pussylicking

    Θεωρώ ότι απαντήσεις θα προκύψουν δια της εμπειρίας σου στο θέμα. Όχι διαβάζοντας.
     
  8. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Δεν αντιλέγω. Απλώς αισθάνομαι αρκετά μπερδεμένη με όλο αυτό…για όλα όσα μου συμβαίνουν τόσο σωματικά όσο κ εγκεφαλικα (κυρίως το δεύτερο).
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συμβουλή απάνω σε τι;

    Καλώς ήλθατε.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δηλαδή; Ποιοι άλλοι τομείς της ζωής σου ελέγχονται;
     
  11. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Εννοω ότι κατά τη διάρκεια μιας συνεύρεσης μαζί της δεν είναι απόλυτο ότι θα υπάρξει κ σεξ. Μπορεί απλά να γίνουν όλα τα υπολοιπα χωρίς να υπάρξει σεξουαλικη επαφή απαραίτητα. Στους υπόλοιπους τομείς δλδ στην καθημερινότητα μου δεν αλληλεπιδρά τόσο έντονα προς το παρόν.
     
  12. Natalia94

    Natalia94 New Member

    Καλη ερώτηση Κυρίως στα όρια που θα έπρεπε να θέσω φαντάζομαι και πως θα ξέρω τι μου αρέσει όντως και τι όχι, καθώς μερικές φορές αισθάνομαι ότι πιο πολύ το κάνω για να ευχαριστήσω εκείνη με αποτέλεσμα να μη βάζω όριο και να γίνεται υπερβολικά έντονη η όλη φάση. Είμαι αρκετά μπερδεμένη…