Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

On line

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pureslave, στις 23 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Είσαι όντως κανίβαλος!
     
  2. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    al_nair σε ευχαριστώ πολύ. Έχω όντως γεννέθλια, αλλά σήμερα. Υπάρχει ένα προβληματάκι στο σάιτ και εμφανίζει τα γεννέθλια μια μέρα πριν.

    Επίσης, ναι, ξέρω τουρκικά και ακόμα καλύτερα ο Αφέντης μου που Είναι Γεννημένος στην Κων/πολη.

    Τέρμα το διάλλειμα, τα κεφάλια μέσα. Καλή η εκδρομή στη μαμά πατρίδα(βλ. Θεσ/νικη) αλλά επέστρεψα σήμερα στα μεμέτια. κλαψ κλαψ
     
  3. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Προς little_slut[PieR]

    Hey!!Και εγω σου εγραψα χρονια πολλα!! Γιατι δε το ειδες??   Please οταν ξαναμπεις στο "on line" πανε στη page 2 να το δεις! (Μη μ'αφησεις παραπονεμενο κι εμενα το μικρουλι..)
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Χρονια πολλα και απο μενα...και by the way αν υπαρχει διαθεσιμη σκλαβα στο site ας μου γραψει...εστω και για ανταλλαγη εμπειριων και αποψεων
     
  5. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Σε ευχαριστώ πολύ slv_hana για τα χρόνια πολλά. Δεν φταίω που δεν δέχεσαι pm. Το έστειλα στον Αφέντη σου να το Εγκρίνει και να στο Στείλει  
     
  6. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    RE: RE: On line

    THANKS!!  
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Ας λογιστεί ως μία από τις παραξενιές μου αλλά βάλτε τόνους βρε παίδες στις λέξεις σας! Και σημεία στίξης. Δεν θέλετε vanilla στη ζωή σας; Ωραία! Ξεκινήστε με το αλατοπίπερο στην γραφή σας!

    Αστάρτη
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    slave-shadow θα μας λύσεις τον γρίφο;
    Ο γιος μου είναι ο Ώρος και στην ελληνική μυθολογία ταυτίζεται με τον Απόλλωνα και τον Ήλιο.
    Ποιήματα εκατοντάδες που μιλούν γι'αυτόν!

    Πάμε παρακάτω slave-shadow!

    Αστάρτη
     
  9. timandra

    timandra Regular Member

    Καλημερα Σ/σας

    Στην ελληνικη μυθολογια επισης η Ασταρτη ταυτιζεται με την Αφροδιτη οποτε γιος της θα μπορουσε να ειναι ο Ερωτας...

    slave-shadow θα ηθελα να σε ευχαριστησω γιατι ο γριφος σου ηταν η αφορμη να επισκεφτω την παλια μου δουλεια και να δω αγαπημενα προσωπα (βλπ βιβλιοπωλειο). Μπορει να μην βρηκα το ποιημα αλλα η διαδικασια της αναζητησης οδηγησε σε ουζερι με πολυ καλη παρεα :ο)
     
  10. timandra

    timandra Regular Member

    Και αφου μπηκα στη διαδικασια να ξανακεφτω το γριφο αναρωτιεμαι αν "το μεγαλυτερο παράθυρο του κόσμου" ειναι το ονειρο... Εψαξα λιγο στο internet και βρηκα αυτο το ποιημα σε ενα αλλο forum. Μπορει να μην ειναι αυτο που ζητας slave-shadow αλλα μου αρεσε και ετσι το γραφω...

    Ο έρωτας
    Το καράβι του
    και η αμεριμνησία των μελτεμιών του
    κι ο φλόκος της ελπίδας του

    Έξω απ' τ' ανοιχτό παράθυρο του ονείρου
    Σιγά σιγά ξετυλίγεται
    η εξομολόγηση
    και σα θωριά λοξοδρομάει προς τ' άστρα.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Έφτασες πολύ κοντά   . Γιος της Αστάρτης κατά τους Σουμέριους ήταν ο "Πόθος" και το μεγαλύτερο παράθυρο στον κόσμο είναι το internet κατά πολλούς . Το ποίμα βρισκεται στην σελίδα http://www.papaki.panteion.gr/teuxos3/_private/polydouri/passion.htm
    και το ποίημα είναι
    Ο ΠΟΘΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ



    Είνε ο πόθος μου τέτιος, αγέρα

    σαν τον άγριο θυμό σου

    που στις πλούσιες κοιλάδες σφυρίζει.

    Είνε ανήμερος, άγρια φοβέρα,

    πλούσιοι οι τόποι βαθιά μου

    και σα χάρος σκληρός τούς θερίζει.



    Κάθε ελπίδα, κάθε όνειρο νέο

    το χαϊδεύει σαν αύρα

    ζωοδότρα στα εαρινά φύτρα.

    Κι’ αν αυξάνη και γίνεται ωραίο,

    είνε η γόνιμη ορμή του

    που θα γίνη η σκληρή καταλύτρα.
     
  12. Lady Etterna

    Lady Etterna New Member

    Καλησπέρα σας...Ήρθα κι εγώ να παίξουμε....