Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

post+thread. γιατί όχι εσύ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

?

Γιατί όχι εσύ;

  1. Θεωρείτε πως αν γράψετε εκτίθεστε;

    4 vote(s)
    12,9%
  2. Σας προβληματίζουν τα ενδεχόμενα αρνητικά σχόλια των κειμένων σας;

    8 vote(s)
    25,8%
  3. Φταίει η κακή ορθογραφία σας;

    1 vote(s)
    3,2%
  4. Άλλοι λόγοι εκτός από αυτούς ( γράψτε μας).

    17 vote(s)
    54,8%
  5. Δεν έχετε άποψη να εκφράσετε;

    1 vote(s)
    3,2%
  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Έχουμε παρατηρήσει όλοι μας ( φαντάζομαι) ότι αυτοί που γράφουν σε αυτό το φόρουμ είναι πολύ λίγοι
    Έχει συζητηθεί αρκετές φορές αυτό το θέμα όμως την απάντηση μπορείτε να την δωσετε μόνο εσεις με την συμμετοχή σας σε αυτή την δημοσκόπηση.
    Γιατί δεν γράφουν τα περισσότερα μέλη;
    Και εμείς όλοι όσοι γράφουμε……. Πόσοι γράφουμε από καρδιάς και πόσο φοβόμαστε να μην εκτεθούμε, γράφουμε όπως μιλάμε και στην ζωή μας με φίλους;
    Παρακαλώ επίσης να σχολιαστούν οι ψήφοι σας ευχαριστώ 
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2006
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Η δική μου ψήφος είναι λάθος μπορεί κάποιος να την σβήσει; 
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2006
  3. gaby

    gaby Guest

    Για καλή μας τύχη οι παντοδύναμοι moderators δεν μπορούμε ν αλλάζουμε τις ψήφους των μελών μας soft_crystal ακόμα και όταν αυτοί μας το ζητάνε  

    Μάλλον θα πρέπει να κάνω edit την σφυγμομέτρηση, να βγάλω σε πρώτη φάση την επιλογή που ψήφισες και να την προσθέσω ξανά αργότερα. Θα δω αν γίνεται μόλις θα έχω χρόνο.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μιας και εχω το βιτσιο να μιλαω θα ηταν ατοπο να παρω μερος στην ψηφοφ.   ομως ισως να υπαρχουν πολλοι αν κοιταξεις και στα στατιστικα που απλα δεν το βρισκουν αρκετα ενδιαφερον να συμμετεχουν ή βρισκουν περισσοτερο ενδιαφερουσες τις αγγελιες ...
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    "Άλλοι λόγοι εκτός από αυτούς "
    Kαι πιστευω οτι δεν γραφουν επειδη διαβαζουν πολυ θεωρια και η θεωρια χωρις βιωμενες εμπειριες δεν τους λεει τιποτε...η τους ξενιζει, η τους φοβιζει και τους αποτρεπει.
    Το ΒDSM ο καθενας το ζει και το φαντασιωνεται οπως εκεινος θελει και οχι μεσα σε κανονες, κλισε και πρεπει.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και ο καθένας όμως μπορεί να γράψει είτε ως θεωρητικός , είτε ως πρακτικός . Οι απόψεις και τα βιώματα και οι θεωρίες και οι πρακτικές , οδηγούν προς την ουσία...
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Καλη μου soft crystal ειπα να σου κανω σεφτε με το να ψηφισω πρωτη 
    Διαλεξα την τελευταια επιλογη επειδη ολες με καλυπτουν εν μερει ομως εκτος απο την ορθογραφια( ριχνω και καμμια ματια στο λεξικο για να μην μας πουν και αγραμματους).
    Αποψεις φυσικα δεν μπορω να εχω για ολα,άλλα για οσα ειχα δεν θα τις εξεθετα.
    Ειδα και αυτους που τις εκθετουν τι αντιμετωπιση εχουν...

    Τους λογους θελεις τωρα εσυ.....χμμ

    Με τρωει να τους πω αλλα επειδη με κατηγορησαν καποιοι ως αναιδη και προσβλητικη   απεναντι των μελων λεω να κρατησω χαρακτηρα και να μην επεκταθω...
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Το τακτοποίησα το θέμα soft_crystal  

    Σε ανταπόδοση, θ ανοίξεις σε παρακαλώ ένα poll για το για ποιούς λόγους γράφουμε;
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Σε ευχαριστώ tender lilly
    Ααααα!!! όχι αυτό είναι δική σου ιδέα άνοιξε το εσύ είσαι καλύτερη σε αυτά  
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Δεν χρειάζεται όμως καλή μου tender lilly να κάνουμε άλλη δημοσκόπηση για αυτό το θέμα μπορούμε να μιλήσουμε εδώ γιαυτό.
    Θα αρχίσω εγώ και θα εξηγήσω τι με κάνει να γράφω.
    Ποτέ πριν από αυτό το φόρουμ δεν το έκανα αυτό, να εκφράζομε δηλαδή με τον γραπτό λόγο, πάντα ως μέσο έκφρασης ήταν η ζωγραφική ή η δημιουργία γενικά.
    Ούτε καν εκφραστική στον λόγο δεν είμαι γιαυτό και για να κερδίσω την συμπάθεια των φίλων μου από πολύ μικρή έπρεπε να περάσει αρκετός καιρός ώστε με πράξεις να δείξω αυτά που είμαι.
    Τώρα αυτόν το νέο τρόπο έκφρασης το βλέπω σαν ένα καινούργιο παιχνίδι, ένα παιχνίδι όμως που είναι εκπαιδευτικό.
    Με βάζει σε μια κατάσταση ηρεμίας και εσωτερικής αναζήτησης.
    Γράφω για μένα…..γιατί θέλω να μοιραστώ τις σκέψεις μου νοιώθω ανακούφιση από αυτό.
    Επίσης γράφω περισσότερο όταν η συναισθηματική μου κατάσταση είναι πολύ φορτισμένη.

    Δεν πιστεύω πως αυτά που γράφω μπορούν να βοηθήσουν κάποιους ή ότι οι εμπειρίες μου είναι κάτι το σπουδαίο.
    Τώρα αν μέσα από αυτά που γράφω μπορεί κάποιους να αγγίξουν έστω και κατά ελάχιστο αυτό είναι όμορφο και σαν σκέψη με γεμίζει.
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εγώ γράφω και μερικοί λένε ότι γράφω αρκετά. Πάντως ένας έγραφε μανιωδώς και αυτός επανήλθε. Δεν είναι άλλος από τον Incomplete. Νομίζω ότι το γράψιμο με ξεκουράζει, ειδικά εδώ που δε φοβάμαι να γράψω ότι θέλω και, τελικά, αυτό που με εκφράζει. Ένα βιβλίο που έγραψα τελευταία, τον Αύγουστο, το έγραψα παράλληλο με τον "Ξαφνικό σκλάβο", αυτό το δεύτερο δε βγήκε μολογουμένως τόσο καλό). Με ξεκούραζε όμως στο γράψιμο του βιβλίου μου, το οποίο θα το πάρω σε λίγες μέρες.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Απάντηση στο ερώτημα: δεν έχουν όλοι να μοιραστούν κάτι και κυρίως δεν μπορούν όλοι να το προβάλουν ,να το πρεσβευσουν και να το υπερασπιστούν!Λίγοι στα φώτα και πολλοί στους διακόπτες  

    Απάντηση στον Johny: πιάσε μια amstel!