Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Reputation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 26 Φεβρουαρίου 2009.

?

Πότε δίνετε reputation;

  1. Δίνω σε όσα ποστς μου αρέσουν* ανεξαρτήτως του ποιός τα έγραψε.

    27 vote(s)
    52,9%
  2. Δίνω σε όσα ποστς μου αρέσουν*, τα οποία έχουν γράψει άτομα που συμπαθώ ή που, έστω, δεν αντιπαθώ.

    4 vote(s)
    7,8%
  3. Δίνω μόνο σε ποστς που έχουν γράψει φίλοι μου ή ατομα που συμπαθώ, ανεξαρτητως περιεχομένου.

    1 vote(s)
    2,0%
  4. Δίνω μόνο σε ποστς συγκεκριμένων ατόμων επειδή, κατ' εμέ ή/και γενικά, θεωρούνται αξιόλογα μέλη.

    1 vote(s)
    2,0%
  5. Δίνω ως ένα μέσο για να εκδηλώσω έμμεσο ενδιαφέρον προς κάποιο άτομο, ανεξαρτήτως περιεχομένου.

    1 vote(s)
    2,0%
  6. Δίνω μόνο βάσει τακτικής (η οποία μπορεί να διαφέρει από άτομο σε άτομο).

    1 vote(s)
    2,0%
  7. Δίνω μόνο σε όσους μου δίνουν.

    0 vote(s)
    0,0%
  8. Δίνω σπάνια και μόνο σε περιπτώσεις που το περιεχόμενο κάποιου ποστ θεωρώ πραγματικά αξιόλογο.

    18 vote(s)
    35,3%
  9. Δεν δίνω σε κανέναν.

    3 vote(s)
    5,9%
  10. Κάτι άλλο (παρακαλώ εξηγήστε)

    3 vote(s)
    5,9%
Multiple votes are allowed.
  1. Emma

    Emma Contributor

    Το σύστημα των reputations είναι, σαν ιδέα, πολύ καλή, αν και προσωπικά νομίζω ότι η δομή του στο συγκεκριμένο φόρουμ δεν είναι σωστή. Μεταξύ άλλων, θα προτιμούσα π.χ. να φαίνεται σε κάθε ποστ πόσα ρεπς έχει πάρει, να υπάρχει μια λίστα με τα top-rated posts κ.ο.κ. Να δίνεται δηλαδή έμφαση και στα ποστς εν αντιθέσει με τους πόστερς μόνο.
    Στην τελική όμως είναι ένα extra feature που μας παρέχεται και απ' ότι φαίνεται υπάγεται στη λογική "if it ain't broken, don't fix it".

    Όπως έχει λοιπόν το σύστημα επί του παρόντος, εσείς πότε και γιατί το δίνετε;

    Η ψηφοφορία είναι ανώνυμη, οπότε μπορείτε να είστε απόλυτα ειλικρινείς  
    Έχετε δικαίωμα, αν το επιθυμείτε, για πολλαπλές επιλογές.


    * όπου "αρέσουν" εννοείται: συμφωνώ/βρίσκω αξιόλογα/με εντυπωσίασαν/κτλ
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    "Δίνω σε όσα ποστς μου αρέσουν* ανεξαρτήτως του ποιός τα έγραψε"

    Και επίσης μου βγάζει αισθήματα ενοχής το μήνυμα που βγαίνει μετά την καταγραφή του rep όπου λέει κάτι του στύλ "αν είσαι τυχερός μπορεί να σου δώσει και εκείνος rep"κλπ.
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Ψήφισα την πρώτη επιλογή και πιστεύω πως αυτή είναι και η έννοια των reputation points! Να επιβραβεύουμε τα ποστς,των οποίων το περιεχόμενο,εκφράζει/αντιπροσωπεύει και τη δική μας τοποθέτηση.
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Reputation

    Έβαλα το πρώτο γιατί υποτίθεται ότι αυτό κάνω!Στην πραγματικότητα είμαι πιο επιεικής με τις γυναίκες υπό την έννοια ότι δίνω ρεπ σε πράγματα που αν τα έγραφαν άνδρες δεν θά δινα!
    Βασικά βλέπω την διαδικασία όλη μάταιη έως βλαβερή και θάταν καλύτερα αν δεν υπήρχε(Αν είναι να κριθεί η άποψη ας κριθεί καθαυτή και όχι αυτός που την εκφράζει),
    Θάταν πολύ ενδιαφέρουσα μια ψηφοφορία με επιλογές τα θετικά και τα αρνητικά του ρεπσυστεμ




    Μπράβο ρε Γεωργία!
     
  5. koralenia

    koralenia Regular Member

    Δίνω reps μόνο στην Emma γιατί έτσι μου αρέσει  
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Η 5η επιλογή δηλαδή ε;    
     
  7. koralenia

    koralenia Regular Member

    no comments  
     
  8. female

    female Contributor



    Δίνω σε όσα ποστς μου αρέσουν* ανεξαρτήτως του ποιος τα έγραψε.


    Φευ, δεν με αφήνει πάντα ο Ρικάρδος.



     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Reputation

    Kαι δεν το λες να βοηθήσω??!!  
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δίνω σπάνια και μόνο σε περιπτώσεις που το περιεχόμενο κάποιου ποστ θεωρώ πραγματικά αξιόλογο,δηλαδη ελαχιστα ...
     
  11. female

    female Contributor



    Δεν θα διαφωνήσω με το τι κάνεις, καλά κάνεις, άλλοι δεν γουστάρουν να δίνουν και καθόλου και καλά κάνουν. Θα ρωτήσω απλώς ποιο είναι το μέτρο σου του "αξιόλογου", τι θεωρείς αξιόλογο, ποιο είναι το μέτρο σύγκρισης. Ρωτάω γιατί έχω κάποιους καθηγητές που δίνουν ένα 10/10 μέσα σε 350 φοιτητές, ενώ το μάθημά τους δεν είναι από τα δύσκολα -- κι εκεί αναρωτιέμαι ποια είναι τα μέτρα τους κι ίσως με βοηθήσεις να καταλάβω κάποια πράγματα ευρύτερα.



     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Reputation

    Εγώ δίνω μόνο σε όσους μου τάζουν γάμο στο Δημαρχείο Αθηνών και σε όσες μαγειρεύουν καλά..