Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Split by tl) Δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις αλλά πονηρά μυαλά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 19 Νοεμβρίου 2006.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Είμαστε Stylianos σαφώς ανώτερες από εσάς.
    Πως να το κάνουμε δηλαδή;;
     
  2. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Θες να μου το τεκμηριωσεις καπως αυτο?
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Μου αρέσει να μην λέω πολλά.
    Πίσω από έναν πετυχημένο άντρα, βρίσκεται πάντα μία γυναίκα.
    Ένας φίλος μου ο οποίος είναι Κυριαρχικός μου είχε πει μία φορά "Τάνια να ξέρεις κάτι, το μυαλό του πιο έξυπνου άντρα, ισούται με το μυαλό της πιο χαζής γυναίκας".
    Δεν νομίζω να είχε άδικο γιατί αυτό το υποστηρίζει ο περισσότερος κόσμος.
    Τώρα εάν θες παραδείγματα από την ιστορία, ευχαρίστως να σου παραθέσω μερικά  
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    ΟΚ το τεκμηριωσες αρκουντως, ευχαριστω  
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    *γελαει...


    Πίσω απο εναν αντρα πρίνσες μου??????
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    zinnia   τελικά αυτός που είχε πει "δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις αλλά πονηρά μυαλά" μάλλον είχε δίκιο    
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Τώρα ψάχνεις ψύλλους στ άχυρα κι εσύ, τί περιμένεις να σου πει η Princess_of_Pain, "όχι δεν μπορώ και αποσύρομαι από τη συζήτηση ταπεινωμένη"; Δε θα στο πει...
     
  8. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Α δεν εχεις δικιο, το τεκμηριωσε μια χαρα. Αφου ετσι της ειπε ο φιλος της, ετσι θα'ναι  
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Μου φαίνεται απίστευτο αλλά πάμε να κάνουμε ένα βδσμ φόρουμ φεμινιστικό φόρουμ ξεσπάσματος.
    Τι ανασφάλεια και κόντρα για υπεροχή είναι αυτή Κυρίες του φόρουμ απορώ!!
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Re: Απάντηση: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;


    View attachment 1450 , soft_crystal...
     
  11. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Δεν αντιπαρατιθομαι προσωπικα με κανεναν, αντιπαρατιθομαι με αποψεις και γνωμες και
    απο οποια οπτικη γωνια να το δει κανεις (οσο οξεια κι αν ειναι), η αποψη οτι οι γυναικες ειναι "ανωτερα οντα" ειναι λανθασμενη. Τωρα αν μερικοι και μερικες θελουν να το πιστευουν ειναι δικαιωμα τους. "Ετσι ειναι, αν ετσι θελετε" ελεγε ο Λουϊτζι Πιραντελλο.
     
  12. female

    female Contributor

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες



    Χωρίς απολύτως καμία πρόθεση να αντιπαρατεθώ ή να κάνω κριτική καν στις προσωπικές απόψεις, θα ήθελα μια μεγαλύτερη έκταση στην ανάλυση της οπτικής, Stylianos. Τις θεωρείς "κατώτερα όντα" τότε, ή κάτι άλλο; Ποια είναι η θεώρηση σου στο θέμα;

    Και η άποψη των "κατώτερων όντων" έχει εκφραστεί, - σεβαστή, όπως όλες, ως προσωπική άποψη - (αν και δυστυχώς χωρίς περαιτέρω επιχειρηματολογία όσο γνωρίζω) δημόσια αγορά συζητήσεων είναι -- είμαι εδώ κυρίως γιατί μου αρέσει να ακούω και να μαθαίνω, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ.