Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Split by tl) Δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις αλλά πονηρά μυαλά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 19 Νοεμβρίου 2006.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Το γάντι στις Κυρίαρχες

    Η θεωρηση μου πανω στο θεμα αγαπητη female (και σε ευχαριστω που ανοιξες το θεμα) ειναι οτι ειμαι υπερ της πραγματικης ισοτητας. Ισα δικαιωματα, ισες υποχρεωσεις. Αυτο βεβαια σε κοινωνικο επιπεδο, γιατι βιολογικα δεν γινεται να ειμαστε ισοι. Εγω ειμαι πιο δυνατος, αλλα μου πεφτουν τα μαλλια. Εσυ ζεις περισσοτερο, αλλα γερνας γρηγοροτερα (το εγω και το εσυ αναφερονται σε καθε τυχοντα ανδρα και τυχουσα γυναικα κατα μεσον ορο).
    Ειναι απαραδεκτο να θεωρει καποιος ως δειγμα ανωτεροτητας τις βιολογες του ιδιοτητες. Οσο ειναι απαραδεκτο να λεω οτι μπορω σε πλακωσω εγω στο ξυλο επειδη ειμαι δυνατοτερος, αρα και ανωτερος αλλο τοσο απαραδεκτο ειναι να μου λες κι εσυ οτι η ανωτεροτητα σου εγκειται στο οτι γεννας (παλι τα ιδια ισχυουν για το "εγω" και το "εσυ".
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Mπορω να μαθω ποιος ειναι ο λογος που αλλαζουν συνεχεια οι τιτλοι στο θεμα που αρχικα ανοιξε?

    Ποιος ειναι ο λογος που βαζει οποιος το κανει τοσο προκλητικους τιτλους?
    Και με ποιο δικαιωμα το κανει οποιος το κανει?

    "Το γαντι στις Κυριαρχες"
    "Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;" κλπ
    Οι τιτλοι ειναι προκληση και δεν αντιπροσωπευουν σε καμια περιπτωση την πραγματικοτητα ολων των Κυριαρχων Γυναικων.
    Κανεις δεν υπαινισεται κατι τετοιο περι ανωτεροτητας και ετσι οπως τιθεται


    Αυτος και κατα μεγαλυτερη πιθανοτητα αυτη που τους αλλαζει και τοποθετει αφθαιρετα αυτους τους προκλητικα αβασιμους και ανεπιτρεπτους τιτλους, εχει μαλλον κακοπροαιρετο λογο και παραποιει την ουσια του thread.

    Ας απολογηθει γι αυτο λοιπον!

    Διευκρινηση : Τα προηγουμενα και το επομενο post Μου σε αυτο το νημα τα διεγραψα διοτι δεν ανεχομαι να βαζω την υπογραφη μου κατω απο αυτον τον απαραδεχτο τιτλο που ποσως με αντιπροσωπευει και που αλλοι τον επεβαλλαν.
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2006
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    SM_Art_Lady το νήμα γράφει ότι εγώ το ξεκίνησα.
    Εγώ δεν τα έβαλα εδώ αλλά νομίζω δεν έχω και αυτήν την δυνατότητα  
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Το πήρα από το άλλο γιατί είχε διαφορετικό θέμα Princess_of_Pain, ασφαλώς και δεν το έκανα για να σας εκθέσω ή για να σας μειώσω.

    Τον τίτλο τον πήρα από ποστ σας, δεν φταίω γω  

    Αν θέλετε πείτε μου να τον αλλάξω, δεν θα έχω καμμία αντίρρηση και δεν μου πέφτει λόγος.

    Το ίδιο ισχύει και για το "γάντι στις Κυρίαρχες".
     
  5. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Αντε για να μην τσακωνεστε το φταιξιμο το παιρνω εγω που ξεκινησα και το θεμα  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Ορίστε πρώτα τι σημαίνει ανώτερος και όταν οι περισσότεροι συμφωνήσουν , ας ψάξουμε ποιος είναι ανώτερος . Αλλιώς στρίψτε το τιμόνι και προσπεράστε τον ύφαλο.

    Τα περισσότερα νήματα που ανοίγουν , μου φέρνουν την εξής εικόνα :
    Κάποιος φωνάζει , "Βρήκα έναν αρχαίο τάφο..."
    μαζεύονται οι περίεργοι γύρω του και τσακώνονται για τα σκαλιά της εισόδου , για την μέθοδο της ανασκαφής , για την υγρασία και μετά περνούν στο θέμα συζήτησης του καιρού . Αρχίσουν πάλι να τσακώνονται , για το μεσογειακό κλίμα , για το περιβάλλον και κάποια στιγμή ακούγεται μία κραυγή ...
    "Βρήκα μια θαμένη εκκλησία" και τρέχουν όλοι προς τα εκεί , δίχως κανείς να προσπαθήσει να μπει μέσα στον τάφο .

    Φανταστείτε κάποιον νέο που έρχεται εδώ μέσα . Βρίσκει ένα σωρό τρύπες και όλες...
    Ανεξερεύνητες...
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Τόνια,έχουμε μιλήσει πολλές φορές και ξέρεις πως υπάρχει μία ιδιότυπη φιλία ανάμεσα μας.Θα στο πω ανοιχτά.Βλέπω πως πολλές φορές απολογήσαι απέναντι στην Εύα.Γιατί;
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Το ιδιο θα εκανα κι Εγω απεναντι στην Princess αν το εκρινα απαραιτητο να το κανω.
    Ετσι κανουν οι ανθρωποι οταν εχουν διαφορες η οταν πιστευουν οτι εχουν λογους να το κανουν...

    Οπως επισης δεν ξεχνανε την συγνωμη εστω και αν ειναι Κυριαρχοι η υποτακτικοι οταν κανουν ενα λαθος.
    Σε καμια περιπτωση δεν κατηγορηθηκε η Τανια για το θεμα της αλλαγης του τιτλου.
    Απλα ισως να ενοιωσε οτι η προταση της - που κακως χρησιμοιποιηθηκε για τιτλος - ηταν αιτια διαφορων παρεξηγησεων.

    ...και μια που απ΄οτι διαβαζω εχεις ιδιαιτερη φιλια με την Princess Κωστα γιατι την ιδιαιτερη αυτη ερωτηση δεν της την εκανες σε PM και την εκανες public?

    O Λογος της ερωτησης αυτης πιος ειναι?
    Να την κανεις να αισθανθει ασχημα γι αυτο που κανει?
    Ποτε δεν θα εκρινα εναν ανθρωπο απο αυτη του την συμεπριφορα.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Ζητώ προτείνοντας στους MODS να αλλαχτεί ο τίτλος αυτού του "νήματος της ντροπής" σε....

    "Δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις αλλά πονηρά μυαλά"

    Και πάλι λόγια της Princess είναι... αλλά λόγια .... ΣΟΦΑ!
     
    Last edited: 20 Νοεμβρίου 2006
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Mα δεν το χεις κάνει ποτέ.Το αντίθετο βλέπω...

    Μάλλον το δεύτερο..

    Σωστότατο,αλλά εκτός θέματος..

    Εγώ μίλησα γενικά...

    Έχω τους λόγους μου..

    Για να την προστατεύσω...
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Την προσβαλεις.

    Ξεχασα να σου στειλω reporto οποτε το 'χω κανει... και το αν.

    H Tανια δεν χρηζει προστασιας. Ξερει πολυ καλα και που πατα και που βρισκεται.
    Αλλωστε ξερει οτι αν υπαρχει καποιος ανθρωπος που δεν κινδυνευει αυτος ειμαι Εγω.
    Τις αποδειξεις Της τις Εχει...
    Το απαραιτητο test drive το εχουμε κανει η μια στην αλλη.
    Μπορει να μην συμφωνουμε η να πραττουμε διαφορετικα η Μια απο την Αλλη αλλα ουτε και σε προσωπικο επιπεδο δεν ανταλλαξαμε ποτε ουτε μια ασχημη λεξη.
    Τις οποιες διαφορες Μας -αν υπαρξουν- τις λυνουμε σαν Κυριες και οχι με κατινιασματα.

    Οποτε οι λογοι σου μπορει να ειναι καλοπροαιρετοι, μα το λαδι που εριξες στην φωτια Incomplete_....χαμενο πηγε.
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Είμαστε Ανώτερες, πώς να το κάνουμε δηλαδή;;

    Δε χρειάζεται...Βλέπω και μόνος μου...



     


    Δημιουργία εντυπώσεων..Το χω δει πολλάκις εδώ μέσα..Βαριέμαι...