Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξ μεταξύ αντρών στην αρχαία Ελλάδα: True or False?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Master DO, στις 10 Μαϊου 2009.

  1. tithon

    tithon Contributor

    στα είδη που έχουν χέρια παρατηρουνται λιγότερες εκδηλώσεις του "φαινομένου" μεταξύ των αρσενικών. ωστόσο κι αυτή η παρατήρηση ελέγχεται.
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αφού λύσαμε τα ποσοστά ανεβήκαμε επίπεδο και πιάσαμε την αιτία  
    Προσωπικά ως προς τα αίτια η αλήθεια είναι κάπου στην μέση . Δεν πιστεύω ότι είναι μόνο βιολογικός ο παράγοντας αλλά ούτε και μπορούμε να τον αποκλείσουμε.
    Γνωρίζω ομοφυλόφιλους που το θέλανε από μικροί αλλά και άλλους που δεν ήταν και με κάποιο τρόπο το δοκίμασαν και είτε στράφηκαν εκεί ή το κάνουν οπότε τύχει (χωρίς να λένε ότι εάν δεν το ξανακάνουν δεν μπορούν) .
    Είναι πολύ λεπτές οι γραμμές και δεν νομίζω να μπορεί καμία έρευνα να αποδώσει πλήρως το τι συμβαίνει.
     
  3. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Κάπου, κάποτε είχα πετύχει κάποιες στατιστικές για ομοζυγωτούς διδύμους.
    Από ότι θυμάμαι, ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση, εάν ο ένας ήταν ομοφυλόφιλος,
    τότε υπήρχε 50% πιθανότητα για τον άλλον.

    Θα προσπαθήσω να τις εντοπίσω.
     
  4. Νομιζω οτι ειναι 99% γενετικη προδιαθεση και γενικά χημεία και 1% εξωτερικοι κοινωνικοι παραγοντες. Με το ζορι παντως δεν αλλαζεις σεξουαλικο προσανατολισμο.
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Το σκυλί μου πάντως είναι pansexual
     
  6. lotus

    lotus Silence

    Συγνώμη για την off topic παρέμβαση αλλά στο συμπόσιο Ο Πλάτωνας έκανε ολόκληρο διάλογο περί Έρωτος με τη Διοτίμα...
    Δεν νομίζω (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα) ότι ισχύει αυτό περί κατωτερότητας του γυναικείου φύλου γενικά ...
    Δεν το έχω ψάξει αλλά αν θες μπορώ να ασχοληθώ λίγο με το θέμα
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Θα έλεγα εν μέρει σωστό. Σε όλο το Συμπόσιο βέβαια αναφέρεται μόνο μια γυναίκα, φιλόσοφος και ιέρεια. Η θέση της γυναίκας στην Αρχαία Αθήνα είναι species-extending being (ας πούμε...ύπαρξη που διασφαλίζει την διαιώνιση του είδους). Δεν έχει δικαίωμα ψήφου, περιουσίας, οινοποσίας. Πηγές πολλές. Φυσικά, θα χαρώ κι εγώ να μελετήσω μέσα από δικά σου ποστς. Ευχαριστώ @lotus
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    κατανοώ, σε έναν βαθμό, την ανάγκη να αναζητήσει κάποιος "ιστορική" δικαίωση απ τα γουρούνια τους άντρες που δεν ιεροποιούν τις γυναίκες, αλλά δεν κατανοώ πώς προκύπτει κατωτερότητα απ την αναπαραγωγική ιδιότητα, ούτε πώς προκύπτει ανωτερότητα απ την ψήφο στην αθηναϊκή συνέλευση¹. οι ποιητές γιά την οινοποσία δεν μεταφέρουν αυτήν την εικόνα.  

    1   
     
  9. slave32

    slave32 Regular Member

    Δηλαδη εσυ, απο αυτα καταλαβες οτι δεν ειμαι gay ???
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2020
  10. slave32

    slave32 Regular Member

    Νεξτ ταιμ τον Σερλοκ βαλε του!!
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Καλά μην ενοχλείστε δεν σας είπαμε και straight.
    Έβαλα μόνο δικά σας λόγια.
    Αν δεν σας αρέσουν τι να κάνω;
    Δικά σας είναι.
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2020